Newsy

20 lutego 2022

Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak w pierwszej dziesiątce wyścigu w hiszpańskiej Chelvie

Za nami pierwszy w tym roku start zawodników grupy KOCT wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. W bardzo dobrze obsadzonym wyścigu w hiszpańskiej Chelvie, Ondrej Cink zajął dziewiąte a Bartłomiej Wawak 10 miejsce. Trzeci zawodnik KOCT Thomas Litscher z powodu przebitej opony zajął 24 lokatę.

Na starcie w Hiszpanii stawiła się światowa czołówka zawodników i dla wszystkich oprócz grupy KOCT był to kolejny już start w tym sezonie. Mimo to sportowcy z KOCT przez większą część wyścigu walczyli o czołowe lokaty, ostatecznie kończąc rywalizację w pierwszej dziesiątce.

Uważam, że to bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu naszych zawodników, to pierwszy start w tym roku, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne wyścigi. Wierzę, że podczas następnych startów, zwłaszcza w Hiszpanii spiszemy się jeszcze lepiej i będziemy chcieli sięgnąć po zwycięstwo. Dzisiaj zabrakło bardzo niewiele. Cieszę się, że mogliśmy do Hiszpanii przyjechać nieco wcześniej i dokładnie przetestować różne ustawienia rowerów w terenie, sprzęt spisał się bardzo dobrze

– mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Drużyna KOCT znalazła się w pierwszej szóstce najlepszych drużyn na świecie w rankingu UCI, po raz kolejny trafiając do prestiżowego grona UCI Elite MTB Team. Po raz pierwszy zawodnicy KOCT wystartowali w nowych strojach, w których dominują biel i czerwień, nawiązujące do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved