Newsy

8 sierpnia 2022

Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team kończy wyścig Pucharu Świata w Kanadzie na 16 pozycji 

Dobry występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team podczas wyścigów Pucharu Świata w Kanadzie. Piątkowy short track zakończył się wywalczeniem 12 pozycji przez Thomasa Litschera oraz 14 przez Bartłomieja Wawaka. Niedzielny wyścig elity mężczyzn Bartłomiej Wawak ukończył na 16 miejscu. Najbliższe plany drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN to Mistrzostwa Europy w Monachium oraz Mistrzostwa Świata we Francji.  

Trasa w Kanadzie to swoisty miks przygotowywanych w tym miejscu wyścigów dla kolarzy górskich podczas wcześniejszych Pucharów Świata. Ścieżka urozmaicona jest naturalnymi przeszkodami w postaci wystających korzeni i kamieni. Piątkowe wyniki kolarzy z KOCT dały im drugą linię startu podczas niedzielnego wyścigu. Obaj wystartowali i przez pierwsze okrążenia jechali bardzo dobrze, plasując się w pierwszej dziesiątce. Niestety na drugiej rundzie Thomas przebił oponę i po przerwie niezbędnej na naprawę, nie był w stanie nadrobić straconego czasu. Bartek mimo sobotniego upadku podczas treningu jechał bardzo dobrym tempem i ostatecznie wywalczył 16 miejsce.  

- Ostatnio brakuje nam nieco szczęścia w męskiej części drużyny, Ondrej chorował, Thomas zaliczył kłopoty z oponą a Bartek walczył w niedzielę zmagając się dodatkowo ze skutkami sobotniego upadku podczas treningu. Mimo tego zajął dobre, 16 miejsce. Zbieramy siły na kolejne zawody i wierzymy, że wrócimy do miejsc w pierwszej dziesiątce – mówił Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.  

Za niecałe 2 tygodnie przed zawodnikami Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Monachium. Tydzień później wyjazd na Mistrzostwa Świata do francuskiego Les Gets.  

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020. 

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved