Newsy

26 czerwca 2021

Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team zwycięzcą zawodów MTB w Czechach

Po zaciętej rywalizacji w trudnych warunkach, także podczas ulewnego deszczu, Bartłomiej Wawak zwyciężył w zawodach IZOMAT MTB cup 2021 Bedřichov w Czechach. Zawodnik KOCT prowadził od samego początku i nie oddał pola aż do linii mety. Już za tydzień kolejny start, tym razem podczas Pucharów Świata we francuskim Les Gets. 

Podczas dzisiejszego wyścigu, który miał kategorię UCI C1, zawodnicy rywalizowali nie tylko ze sobą, ale także z ekstremalnie trudnymi warunkami na trasie. Wystające korzenie na stromych zjazdach były nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w trakcie ulewnego deszczu, który spadł w trakcie wyścigu. Bartłomiej Wawak walczył od samego początku, od razu objął prowadzenie i wygrał wyścig z dużą przewagą. 

- Z każdą rundą Bartek zwiększał przewagę nad kolejnymi zawodnikami i na mecie wyniosła ona aż 3 minuty. To dobry znak przed nadchodzącymi, ważnymi wyścigami i mam nadzieję, że również tam Bartek pokaże się z najlepszej strony

– mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team sprawdził formę przed kolejnym startem w Pucharze Świata. Następny wyścig zaplanowano już za tydzień we Francji. 

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. 

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved