Newsy

15 października 2021

Komplet punktów dla Bartłomieja Wawaka z KROSS ORLEN Cycling Team po drugim wyścigu KOS Island MTB XCO.

Zwycięstwo w czwartek, zwycięstwo w piątek. Zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team nie dał szans rywalom i w piątkowym wyścigu na greckiej wyspie Kos ponownie zameldował się na mecie na pierwszej pozycji. Bartłomiej Wawak zdobył cenne punkty w rankingu UCI.

Piątkowe zawody, rozgrywane na tej samej trasie co wczoraj, miały nieco innym przebieg, głównie ze względu na warunki. Trasa po nocnej burzy i porannym deszczu była śliska i wymagająca. Zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team poradził sobie w tych warunkach znakomicie i od początku pewnie jechał po zwycięstwo. Bartłomiej Wawak prowadził od samego startu, nie dał się wyprzedzić i ze zdecydowaną przewagą jako pierwszy minął linię mety.

- Bartek potwierdził dziś swoją dominację w tych zawodach, nie dał żadnych szans rywalom i na mecie zameldował się na pierwszej pozycji. Bardzo cieszy mnie fakt, że po dwóch dniach zawodów Bartek wyjeżdża z Grecji z kompletem punktów. Jest niemal pewne, że suma wszystkich punktów zdobytych w tym sezonie pozwoli mu awansować na dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Jeśli się to potwierdzi będzie to bardzo dobry wynik Bartka w tym sezonie

mówił po wyścigu manager KROSS ORLEN Cycling Team, Kornel Osicki

Zawody KOS Island MTB XCO były rozgrywane w kategorii UCI C1. Bartłomiej Wawak w tym sezonie osiąga bardzo dobre wyniki i stale poprawia swoją pozycję. Zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team w tym sezonie ma przed sobą jeszcze trzy starty.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved