Newsy

28 lutego 2021

KROSS ORLEN Cycling Team rozpoczął walkę o punkty w nowym sezonie.

KROSS ORLEN Cycling Team rozpoczął sezon startem w prestiżowym wyścigu Copa Catalana rozgrywanym w hiszpańskim Banyoles. Zespół reprezentował Czech Ondrej Cink, który mimo starań nie zajął miejsca na podium.

Wyścig w Hiszpani nazywany także jako „mały Puchar Świata” to bardzo prestiżowy początek sezonu, w którym bierze udział światowa czołówka. Polski zespół KROSS ORLEN Cycling Team tym razem reprezentował Ondrej Cink, jednak nie przebił się do ścisłej czołówki.

Tym razem nie udało się osiągnąć zadowalającego rezultatu ale to początek sezonu. Dla mnie to wyzwanie żeby ze wzmożoną siła pracować i osiągać jak najlepsze wyniki i zdobywać punkty w kolejnych wyścigach

– powiedział po wyścigu Ondrej Cink.

Ostatecznie Cink zameldował się na mecie na 18 pozycji. Kolejne starty powinny być dla nas o wiele lepsze – przekonuje manager drużyny Kornel Osicki.

Ondrej był dobrze przygotowany, jednak weźmy pod uwagę fakt, iż pod koniec zeszłego roku przeszedł on zakażenie COVID 19. Mimo to cieszy mnie, że tak szybko wrócił do ścigania. Mimo słabszego początku, doceniam postawę zawodnika i liczę na to, że kolejne starty będą dla nas o wiele lepsze

– podsumowuje Kornel Osicki.

Rozpoczęty właśnie sezon będzie obfitować w wiele wyzwań. Najważniejszym z nich będą przygotowania i start zawodników w planowanych na wakacje Igrzyskach Olimpijskich.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Zeszły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. W nowy rok cały zespół wkracza z dużymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved