Newsy

8 maja 2022

KROSS ORLEN Cycling Team utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata po wyścigach w Albstadt

Za nami kolejny weekend pełen emocji dla fanów kolarstwa górskiego. Zawodniczki i zawodnicy KOCT, grupy kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym razem, na trasie wyścigu w niemieckim Albstadt Thomas Litscher i Ondrej Cink uplasowali się w pierwszej dwudziestce, a Bartłomiej Wawak był 23.

Trasa wyścigu w Pucharze Świata w Albstadt to dwa bardzo wymagające podjazdy, szybkie zjazdy i miejscami bardzo śliskie podłoże. Taka konfiguracja dostarczyła kibicom nie lada emocji a od zawodników wymagała zaplanowanej jazdy i strategicznego rozłożenia sił na całą trasę.

Cały wyścig chciałem przejechać jednym tempem. Jednak tutaj w Albstadt zwykle zmagam się z problemami z oddychaniem. Podczas short tracku nie był to kłopot, jednak w niedzielę zabrakło trochę sił, żeby znaleźć się w pierwszej dwudziestce. Mimo tego wyścig dla mnie na plus i z niecierpliwością czekam na kolejny start za tydzień

– komentował swoją 23 lokatę Bartłomiej Wawak z KOCT.

Tym razem wyścig nie ułożył się po naszej myśli, liczyliśmy na trochę więcej. Naszym zawodnikom udało się jednak utrzymać prowadzenie w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata. Za tydzień kolejny start w Novym Meście, gdzie chcemy powalczyć o wyniki w pierwszej dziesiątce

– komentował start grupy KOCT Team Manager zespołu, Kornel Osicki.

Podczas Pucharu Świata w Albstadt Thomas Litcher zajął 15 miejsce, Ondrej Cink był 20 a Bartłomiej Wawak 23. Filip Helta zajął 65 miejsce. W wyścigu kobiet Aleksandra Podgórska zajęła 55 lokatę, a Matylda Szczecińska była 18 w kategorii U23.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved