Newsy

21 marca 2021

Ondrej Cink wygrywa pierwszy wyścig sezonie 2021 dla KROSS ORLEN Cycling Team. Bartłomiej Wawak również na podium, na trzecim miejscu

Wczoraj, już po raz 29, został rozegrany wyścig Kamptal Trophy w Austrii. W tym roku zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Jako pierwszy na mecie zameldował się Ondrej Cink, natomiast jego kolega z drużyny KROSS ORLEN Cycling Team Bartłomiej Wawak, ukończył wyścig na trzecim miejscu.

Warunki podczas wczorajszego wyścigu były bardzo trudne. Zawodnicy zmagali się ze śniegiem, błotem i niską temperaturą, ok. 2 stopni. Już od startu na prowadzenie wysunął się Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team, który kontrolował cały wyścig i nie oddał prowadzenia aż do samej mety. Jego kolega z drużyny Bartłomiej Wawak po lekkich problemach w pierwszej części wyścigu ruszył w pogoń i z około 20 pozycji odrabiał stratę z rundy na rundę. Finalnie wskoczył do czołówki kończąc wyścig na 3 miejscu.

To był wspaniały wyścig w wykonaniu Ondreja i Bartka. Zawodnicy są w bardzo dobrej dyspozycji, co potwierdza pierwsze zwycięstwo w sezonie. Sprzęt również dobrze sprawdził się w ciężkich warunkach. Mogę jedynie dodać, że w najbliższych startach ponownie będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa

– mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Najważniejsze z tegorocznych wyzwań stojących przed zawodnikami KROSS ORLEN Cycling Team to przygotowania i start w planowanych latem Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved