Newsy

4 lipca 2021

Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team drugi podczas wyścigu Pucharu Świata XCO we francuskim Les Gets

Doskonały występ Ondreja Cinka z zespołu KROSS ORLEN Cycling Team w czasie zawodów Pucharu Świata we Francji. Kolarz od początku zaprezentował znakomitą formę, nadawał tempo i kontrolował wyścig. Finalnie zameldował się na mecie jako drugi. Zawodnicy teamu KOCT stawili się w niedzielę w komplecie na starcie, były to ostanie zawody Pucharu Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Po bardzo dobrym starcie w piątek i wywalczeniu trzeciej pozycji w wyścigu Short Track także w niedzielę zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team zaprezentował bardzo dobrą formę. Ondrej Cink we francuskim Les Gets zajął drugie miejsce i tym samym potwierdził, że jest bardzo dobrze przygotowany na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku Ondreja. Warunki na trasie z powodu deszczu były bardzo trudne, Ondrejowi to jednak nie przeszkodziło w osiągnięciu bardzo dobrego rezultatu. Ondrej potwierdził bardzo dobrą dyspozycję w tym sezonie. Nieco słabszy wynik Bartka Wawaka w wyścigu mężczyzn, po dobrym starcie nie udało się utrzymać pozycji i na mecie zameldował się na 35 pozycji – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

W niedzielę startowały także Panie. Maja Włoszczowska ukończyła wyścig na 22 miejscu. 

- Niedzielny wyścig odbywał się w trudnych warunkach. Po intensywnych opadach trasa zrobiła się bardzo śliska, błotnista i niebezpieczna. Maja radziła sobie bardzo dobrze ale po upadku, w tych bardzo trudnych warunkach straciła szansę na lepszy wynik ale jej jazda napawa optymizmem przed Tokio - podsumowuje Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team w najbliższych dniach będą kontynuować przygotowania do startu w lipcowych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. 

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved