Newsy

27 marca 2022

Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team zwycięża w wyścigu MTB w austriackim Lengenlois. W trakcie emocjonującej, weekendowej rywalizacji aż czterech zawodników KOCT znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Za nami bardzo dobry, niedzielny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Na pięciu zawodników aż czterech znalazło się w pierwszej dziesiątce a jeden z nich stanął na najwyższym podium. Ondrej Cink nie miał sobie równych i w austriackim Lengenlois pewnie sięgnął po zwycięstwo. Filip Helta dojechał do mety na ósmej pozycji. Aleksandra Podgórska była dziewiąta a Matylda Szczepańska jedenasta. Startujący w Szwajcarii Thomas Litscher był ósmy.

Na starcie w Austrii stawiła się czołówka zawodników. Wyścig odbywał się na bardzo wymagającej i szybkiej trasie. Mimo tego Ondrej Cink prowadził od początku aż do końca zawodów, z rundy na rundę powiększał przewagę, w pełni kontrolował wyścig i pewnie sięgnął po zwycięstwo.

Zwycięstwo Ondreja to potwierdzenie tego w jak dobrej dyspozycji jest obecnie nasz zawodnik. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa na tej trudnej i wymagającej trasie. Ondrej zwyciężył w trzydziestej edycji zawodów KTM Kamptal Trophy w Lengenlois, to jeden z najstarszych wyścigów MTB w Europie

– mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

W tym samym wyścigu w pierwszej dziesiątce a dokładnie na ósmej pozycji zameldował się Filip Helta. W kategorii kobiet dobre rezultaty osiągnęły Aleksandra Podgórska, które na mecie stawiła się jako dziewiąta a Matylda Szczepańska była jedenasta.

W niedzielę, w innym wyścigu, w Szwajcarskim Monte Tamaro Thomas Litscher z KROSS ORLEN Cycling Team zajął ósme miejsce.

Za nami bardzo dobry weekend jeśli chodzi o start całej drużyny. Oczywiście najbardziej cieszy nas pierwsze miejsce Ondreja ale pozostali zawodnicy także osiągnęli dobre wyniki. Liczę, że w kolejnych startach jak i w całym sezonie będą one jeszcze lepsze. Widzę bardzo dużą motywację poszczególnych zawodników, spodziewam się że w tym sezonie będziemy świadkami bardzo dobrych startów i wielu sportowych emocji

– mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Kolejny wyścig już za tydzień. Tym razem sportowcy będą rywalizować w Brazylii oraz w Czechach.

Drużyna KOCT jest w pierwszej szóstce najlepszych drużyn na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. Zawodnicy KOCT wystartowali w nowych strojach, w których dominują biel i czerwień, nawiązujące do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved