Newsy

5 września 2022

Rewelacyjny bilans startów zawodników KROSS ORLEN Cycling Team w tegorocznym Pucharze Świata w kolarstwie górskim. Drużyna KOCT kończy rywalizację na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata.  

Wyścigi w niedzielę i w piątek były ostatnimi zaliczanymi do tegorocznego Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Zawodnicy startujący w polskiej drużynie KROSS ORLEN Cycling Team do samego końca walczyli o cenne punkty. Sportowy upór, determinacja i ostra rywalizacja sprawiły, że team KOCT w klasyfikacji generalnej jest na podium i zajmuje bardzo dobre, trzecie miejsce. 

Wyścigi w niedzielę i piątek zostały rozegrane we włoskim Val di Sole. To właśnie tu zjechała światowa czołówka by po raz ostatni w tym sezonie walczyć o cenne punkty w Pucharze Świata. Zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team do samego końca walczyli o jak najlepsze miejsca i finalnie suma zgromadzonych punktów pozwoliła im cieszyć się z bardzo dobrego trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.   

- To był dla nas bardzo dobry sezon jeśli chodzi o starty w Pucharze Świata. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną determinacją, dobrym przygotowaniem i gotowością do sportowej rywalizacji. Walczyliśmy z wieloma przeciwnościami losu, chorobami czy kontuzjami ale finalnie dzięki ogromnej pracy zawodników i całego zespołu dziś cieszymy się z miejsca na podium. Team KOCT wykonał mnóstwo dobrej pracy, pokazaliśmy że jesteśmy mocni i dlatego dziś świętujemy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej - podsumowuje Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.  

W wyścigach rozegranych we włoskim Val di Sole zawodnicy KOCT meldowali się na mecie w czołówce i zdobywali cenne punkty w klasyfikacji generalnej. W piątek w wyścigu short track XCC Thomas Litsher zajął dobre, siódme miejsce. Bartłomiej Wawak był trzynasty a Ondrej Cink kończył na osiemnastej pozycji. W niedzielnych wyścigach startowały panie i panowie. W wyścigu kobiet, w kategorii do 23 roku życia Matylda Szczecińska była dziewiętnasta. W wyścigu XCO mężczyzn Ondrej Cink był czternasty. Thomas Litsher dojechał do mety na dwudziestym miejscu, Bartłomiej Wawak był dwudziesty czwarty a Filip Helta sześćdziesiąty drugi. 

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, trzeci zawodnik w rankingu UCI 2021 oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved