Newsy

22 czerwca 2022

Rewelacyjny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team w Wałbrzychu. Wszyscy startujący sportowcy KOCT zajęli pierwsze i drugie miejsca! Matylda Szczecińska była pierwsza wśród pań a Bartłomiej Wawak pierwszy wśród panów

Dla drużyny był to jeden z najbardziej udanych wyścigów w tym sezonie. Na starcie stanęły dwie zawodniczki i dwóch zawodników zespołu KROSS ORLEN Cycling Team. Wszyscy zakończyli rywalizację na podium. Matylda Szczecińska była pierwsza a Aleksandra Podgórska druga wśród pań. Bartłomiej Wawak triumfował a Filip Helta był drugi w wyścigu panów.


To był trudny i wymagający wyścig, także ze względu na niedzielne upały, które były odczuwalne w całej Polsce. Zawodnicy, którzy stawili się na starcie wyścigu „Górale na start” zdawali sobie sprawę, że będą musieli walczyć z innymi sportowcami w bardzo niekomfortowych warunkach. Temperatura przekraczała 30 stopni, trasa była bardzo sucha, z licznymi podjazdami i przeplatana zjazdami, na których poza naturalnymi przeszkodami pojawiły się sztucznie zbudowane sekcje techniczne. Mimo tego wszyscy zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team poradzili sobie doskonale i w komplecie zameldowali się na podium.

W niedzielnym wyścigu wszyscy nasi zawodnicy pokazali moc i ogromną determinację. Zarówno panie jak i panowie jechali na bardzo dobrym, wysokim poziomie, nie zostawili konkurentom zbyt wielu okazji do zajęcia dobrych miejsc. Finalnie to nasi zawodnicy w komplecie pojawili się na podium. Zdobyliśmy pierwsze i drugie miejsce zarówno w wyścigu pań jak i panów, jest to rewelacyjny wynik, którego gratuluję zawodnikom i całej naszej ekipie

- komentował starty Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Niedzielny wyścig w Wałbrzychu został rozegrany w kategorii C2 UCI. Kolejne wyścigi, w których wystartują zawodnicy KOCT odbędą się w lipcu w Szwajcarii, w ramach pucharu świata.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, trzeci zawodnik w rankingu UCI 2021 oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved