Newsy

10 lipca 2022

Świetny występ i siódme miejsce Thomasa Litschera z KROSS ORLEN Cycling Team w Pucharze Świata w szwajcarskim Lenzerheide 

Świetną dyspozycję i dobre ściganie zaprezentował w swojej rodzinnej Szwajcarii Thomas Litscher, zawodnik grupy kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Pozostali zawodnicy KOCT zajęli dalsze miejsca. Trasa w Szwajcarii była bardzo wymagająca, a ponad 30 tysięcy kibiców zapewniło niezwykłą oprawę i atmosferę podczas wyścigu.  

Trasa Pucharu Świata w Lenzerheide to prawdziwe wyzwanie nawet dla najlepszych kolarzy górskich. Wystające korzenie, większe uskoki i przeszkody z naturalnych skał wymagały od zawodników pełnego skupienia i jazdy na poziomie 110% swoich możliwości. Dopisała pogoda i fani, których zebrało się ponad 30 tysięcy. Świetnie zaprezentował się Thomas Litscher, który po prawdziwej walce w swoim rodzinnym kraju, ukończył wyścig na siódmym miejscu. Matylda Szczecińska w wyścigu U23 była 21, a Aleksandra Podgórska w elicie kobiet 65. Bartłomiej Wawak linię mety przekroczył na pozycji 36, natomiast Filip Helta był 75. Ondrej Cink dzisiaj nie startował. 

- To był dla nas ciężki weekend, który zaczął się od trudnej decyzji podjętej wspólnie z lekarzami, niestety Ondrej Cink z powodu choroby nie mógł wziąć udziału w zawodach. Mam nadzieję, że zawodnik szybko wyzdrowieje, zregeneruje się i już za tydzień będzie mógł stanąć na starcie w Andorze. Dzisiejszy Puchar Świata kończymy lokatą w czołowej dziesiątce, co na pewno wynagradza trud i zaangażowanie całej drużyny. Liczymy na lepsze miejsca już za tydzień - mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.  

Już za tydzień zawodnicy z grupy KOCT wystartują podczas kolejnego wyścigu w Pucharze Świata w Andorze.  

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020. 

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved