Newsy

1 sierpnia 2022

Thomas Litscher z KROSS ORLEN Cycling Team wywalczył 11 pozycję podczas wyścigu Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe 

Wczorajszy wyścig Pucharu Świata XCO to jedno z większych wyzwań, z jakim musieli zmierzyć się zawodnicy, w tym grupa kolarska KROSS ORLEN Cycling Team. Bardzo trudne warunki, deszcz i mgła wymagały najwyższych umiejętności od kolarzy górskich, którzy stawili się na linii startu. Thomas Litcher ukończył wyścig na 11 pozycji, Bartłomiej Wawak, po otarciu się o kraksę po starcie i kłopotach technicznych był 35. Ondrej Cink nie mógł wystartować z uwagi na kłopoty ze zdrowiem. 

Podczas piątkowego startu w short tracku (XCC) zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team spisali się bardzo dobrze. Ondrej Cink był 12, Thomas Litscher 13 a Bartłomiej Wawak zajął 20 miejsce. Dzięki temu dwóch zawodników na niedzielny start XCO wywalczyło pozycję startową w drugim rzędzie. Niestety po piątkowym ściganiu Ondrej rozchorował się i jego stan nie pozwolił mu na wystartowanie w niedzielę. Wyścig XCO to prawdziwe wyzwanie dla najlepszych. Pogoda nie była sprzymierzeńcem. Na trudnej i wymagające trasie z dużą liczbą wystających kamieni i korzeni, padający deszcz i mgła jeszcze wyżej podniosły poprzeczkę zawodnikom.  

- Śliska nawierzchnia z naturalnymi przeszkodami oraz mokre, trawiaste podłoże zmusiły zawodników do wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności. Cieszymy się, że Thomasowi udało się w tak trudnych warunkach wywalczyć jedenastą pozycję. Bartek miał mniej szczęścia, niestety otarł się o kraksę na samym starcie a później przez większą część wyścigu musiał sobie radzić z kłopotami technicznymi. W tej sytuacji zostawiamy już za sobą Snowshore i z nadzieją przygotowujemy się do kolejnego wyścigu Pucharu Świata – komentował Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. 

Już za tydzień kolejna runda Pucharu Świata, tym razem w Kanadzie. Start Ondreja Cinka na tę chwilę pozostaje pod znakiem zapytania.  

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020. 

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved