Newsy

17 lipca 2022

Thomas Litsher czwarty w Pucharze Świata XCC w Andorze. Zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team startujący w weekendowych wyścigach zdobyli kolejne cenne punkty zaliczane do klasyfikacji pucharowej.

Upał z temperaturą przekraczającą 35 stopni, kurz, pył a do tego bardzo duża wysokość i wyjątkowo trudna trasa. W takich warunkach zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team ścigali się w niedzielę w wyścigu pucharu świata w Andorze. Mimo tych trudnych warunków Matylda Szczecińska była siedemnasta w wyścigu pań poniżej dwudziestego trzeciego roku życia. Najlepszy wśród mężczyzn był Bartłomiej Wawak - piętnaste miejsce. Ondrej Cink był na trzydziestym ósmym a Thomas Litsher musiał wycofać się z rywalizacji. Za to w short track to właśnie Thomas Litsher zajął bardzo dobre, czwarte miejsce.


To był trudny i wymagający wyścig, głównie z powodu bardzo dużej wysokości na jakiej został rozegrany. Trasa zawodów biegła 2000 metrów nad poziomem morza. Wysokość, temperatura powietrza przekraczająca 35 stopni oraz sucha, trudna trasa były wielkim wyzwaniem dla zawodników. W tych warunkach Matylda Szczecińska zajęła siedemnastą pozycję w wyścigu kobiet poniżej dwudziestego trzydziestego roku życia. Bartłomiej Wawak był piętnasty a Ondrej Cink trzydziesty ósmy. Thomas Litsher, który nie odzyskał jeszcze pełni sił po przebytej chorobie musiał wycofać się z zawodów.

Panujące w niedzielę warunki były niezwykle trudne dla zawodników. Można powiedzieć, że każdy z nich walczył z trasą, pogodą i samym sobą aby dojechać do mety. Trasa w Andorze obfitowała w wymagające podjazdy, zjazdy z ostrymi kamieniami, przez co zawodnicy bez przerwy musieli skupiać się na pilnowaniu kontroli nad rowerem. Weekendowe starty były wymagające ale zarówno Matylda jak i Bartek zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Cieszy mnie czwarte miejsce Thomasa w wyścigu short track. Jako drużyna zdobyliśmy punkty i szykujemy się do kolejnych startów

- komentował Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Już za tydzień zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Czech.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, trzeci zawodnik w rankingu UCI 2021 oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.

Sponsorzy tytularni

OFICJALNI SPONSORZY

OFICJALNI Partnerzy

Copyright © 2021 - All Rights Reserved